Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seminář s Milanem Olivou 2011

Ve dnech 30.7.-31.7. proběhl na našem cvičáku

seminář s Milanem Olivou

A jak vše probíhalo se můžete dočíst zde :o)

Sobota

Sobotní ráno jsme vstávali brzy, abychom stihli vše připravit než přijedou první účastnici semináře. Katka s Honzou dovezli nakládané špekáčky a gulašovou polévku. Kantýnou voněly "copánky" se skořicí, které pekla jedna naše členka. Děkujeme ji tímto za pěkné, voňavé překvapení :o).

První účastnici se začali sjíždět, nikdo nezabloudil. Všichni prošli kontrolou"psích dokladů" a šli venčit.Katka se už otáčela v kantýně a připravovala dobroty a ranní kafe. Zkrátka vše probíhalo, tak jak mělo.

Všichni jsme si sedli do klubovny a přivítala jsem krátce účastníky semináře, představila Milana a seminář mohl začít. Milan si pro všechny připravil teoretickou část a pak následovalo zodpovězení prvních otázek k probraným tématům. Počasí se tento den moc nepředvedlo. Ze začátku jsem to brala optimisticky, vždyť přece musí být pěkně, ale můj optimismus brzo vzal za své. Bylo chladno a pak i deštivo, občas až moc. Po teoretické části následovala praktická. I přes nepřizeň počasí se šlo na plac. Všichni účastnici a hlavně Milan, byli stateční a poctivě cvičili i v tom hrozném počasí. Po nějaké době déšť přidal a museli jsme vymyslet něco, aby všichni nebyli mokří až do poslední nitě. Ti co měli pláštěnky, tak to měli sice lepší,ale i přesto.Přeparkovali jsme auta a udělali plácek na cvičení před klubovnou, alespoň jsme se mohli schovat pod přístřešek. Když se docvičilo, následovalo malé občerstvení a ukončení prvního semináře "Poslušnost". Někteří se vydali k domovům, jiní zůstali na odpolední seminář "Obedience".

Šla jsem vyvenčit své hafíky, venku byly hrozné kaluže. Akimek radostně běhal v kalužích , Cherrynka běhala opatrně mezi kalužemi, aby nebyla moc mokrá. To víte moje dáma retrívří :o) Dost mě děsilo, že budeme muset odpoledne cvičit v klubovně. Má nejhorší myšlenka se bohužel potvrdila. Odpolední seminář obedience proběhl z větši části v klubovně. Holky však byly statečné a vše zvládli i v tak malém prostoru.

Neděle

V neděli nás čekal seminář obran. Ráno po probuzení jsem hned hleděla ven, jestli se počasí umoudřilo, bohužel se neumoudřilo :o(. I přesto škaredé počasí se omluvila pouze jedna účastnice. Ostatní stateční přijeli a mohli jsme začít teoretickou části. Pak se Milan s Honzou převlékli do figurantského a šlo se na plac. I přes nepřízeň počasí pořád vládla příjemná atmosféra a občas jsme se i pořádně nasmáli, když jsme mezi sebou hodnotili naše výkony na place. Jako např. Iveta alias víla Amálka a můj nádherný nástup, nebo teda spíš rychloběh, kdy jsem vlála za Akimkem, na plac. No o následném sestřelení Milana ani nemluvě. Na druhé kolo, jsem už radši vzala Cherrynku. Terka nám zase hlásila : "My koušeme figuranty. Do noh a vůbec, tam kde se zadaří, jen ne do rukávu." Asi byl občas na nás "nádherný" pohled, ale Milan vše vzal s úsměvem a vždy vysvětlil, co děláme špatně a co máme dělat. Někteří z nás však byli i zkušenější. Joko např. Eliška s Arčím.Předvedli krásné kousání a vůbec, vše jim to moc hezky šlo. Nakonec si zakousaly i Milanovo holky na Honzíka, byly zodpovězeny poslední dotazy a šlo se na jídlo, pouklízet a nabalit. Vyražíme směr domov, počasí začíná být lepší, už tolik neprší ...

Milane děkujeme za mnoho užitečných rad a těšíme se na další společnou akci :o)

Také děkuji všem, kteří mi pomáhali s přípravou a organizací, bez vás by to prostě nešlo, tak moc dík :o)

PS : Počasí si letos pěkně vymýšlí, připadá mi, že se nějak zbláznilo. Prej se to tak někdy prostě stane, ale u nás k tomu dochází tak jednou za pět let .. vždyť přece známe ty studie, že jsme na místě kde málo prší :o)

Andrea U.

 

 Seminář s Milanem Olivou

Milan Oliva se kynologii věnuje přes 20 let, během této doby složil celkem 80 zkoušek z výkonu podle NZŘ, IPO, SchH/VPG, Obedience a záchtanařiny. Od roku 2003 má složené atesty Ministerstva vnitra pro mezinárodní nasazení v sutinách i plochách. Celkem se zúčastnil 8x Mistrovství světa. V průběhu posledních 5-ti letech se stal rozhodčím z výkonu podle Národního i Mezinárodního zkušebního řádu, Obedience a Záchranařiny.

Termín konání : 30.7. - 31.7.2011

Místo konání : ZKO č.716 Plzeň - U Viaduktu

Seminář bude zaměřen na sportovní kynologii ( poslušnost, obrany ) a obedience.

 

 Propozice zde →                                

 

Seznam přihlášených - Poslušnost - sobota 30.7.2011 od 8:30

Psovod  Pes
Hořejší Eliška Aspen Malijack
Tafatová Iveta Alexander Magic Black Diamond
Podrabská Iveta Annie Magic Black Diamond
Fialová Štěpánka Perla z Adaru
Perlíková Blanka Marat Moravia Star
Nováková Pavlína Lucky Boy Astronaut
Tolarová Tereza Ari-Ischek Betta Moravia
Beková Eva Majk
Hošek Tomáš Fren
Bohmová Alena Annabel
Šárka Fojtová Jessica
Kateřina Daňková Dajla

Seznam přihlášených - Obedience - sobota 30.7.2011 od 15:00

Psovod  Pes
Nováková Pavlína Lucky Boy Astronaut
Tolarová Tereza Ari-Ischek Betta Moravia
Beková Eva Dorka
Tatíčková Kateřina Belatrix z Paleolitu
Šimoníková Nikola Maia
Šimoníková Nikola Sushi

Seznam přihlášených - Obrana - neděle 31.7.2011 od 9:00

Psovod  Pes
Urbančíková Andrea Akim Malijack a zlatíčko Cherry
Tafatová Iveta Alexander Magic Black Diamond
Podrabská Iveta Annie Magic Black Diamond
Fialová Štěpánka Perla z Adaru
Perlíková Blanka Marat Moravia Star
Tolarová Tereza Ari-Ischek Betta Moravia
Hořejší Eliška Aspen Malijack
Bohmová Alena Annabel

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Seminář s Milanem Olivou 2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pochvala členům

(Milan Oliva, 26. 10. 2011 22:17)

Koncem července jsem byl pozván jako lektor na seminář týkající se výcviku poslušnosti,obran a obedience.V kynologii se pohybuji již přes 20 let a měl jsem tak možnost vidět ať už jako závodník,nebo rozhodčí spoustu cvičišť.Musím říct,že jsem byl velice příjemně překvapen v jak krásném a klidném prostředí se KK nachází.Je vidět,že členové tohoto KK vynakládají nemalé úsilí a spoustu volného času k tomu, aby cvičiště vypadalo tak krásně jak vypadá.Je tu veškeré vybavení k výcviku psů a krásná klubovna s kantýnou.Přeji vám hodně štěstí v hledání vhodného sponzora a vyřešení problémů s odkoupením pozemku,na kterém toto cvičiště stojí.Byla by to opravdu velká škoda kvůli nedostatku financí tento KK zrušit a zničit tak všechnu práci a úsilí kterou vybudování tohoto areálu stálo.Už teď se těším na nějakou společnou akci v příštím roce.

 

 


PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< leden >>
<< 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Statistiky

Online: 6
Celkem: 425829
Měsíc: 9678
Den: 288